با وجود کاهش درآمد، ضرر عملیاتی اچ تی سی کاهش یافت تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 - 11:31:17
با وجود کاهش درآمد، ضرر عملیاتی اچ تی سی کاهش یافت

اچ‌تی‌سی گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده است که به‌موجب آن، موفق شده طی سه ماه درآمد ۴۷۹ میلیون دلاری کسب کند.

اچ‌تی‌سی گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اول سال میلادی را منتشر کرده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، این کمپانی تایوانی در زمستان ۲۰۱۷ موفق شده ۴۷۹.۲۶ میلیون دلار درآمد کسب کند که کمتر از درآمد ۷۳۳.۶۶ میلیون دلاری ثبت‌شده در سه‌ماهه‌ی سوم و چهارم سال ۲۰۱۶ است. با وجود اینکه درآمد اچ‌تی‌سی طی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ کاهش یافته، این کمپانی تایوانی شاهد کاهش ضرر عملیاتی خود بوده است؛ به‌طوری‌که اچ‌تی‌سی تنها متحمل ضرر ۷۹.۳ میلیون دلاری شده است که کمتر از ضرردهی عملیاتی گزارش‌شده از این کمپانی در پاییز ۲۰۱۶ است. اچ‌تی‌سی در حالی همچنان ضررده است که در فصل اول، دو گوشی‌ یو پلی و یو اولترا را معرفی کرد. تایوانی‌ها همچنین به این نکته اشاره کرده‌اند که وایو ترکر پس از رونمایی در ژانویه سال جاری میلادی از محبوبیت خوبی برخوردار شده است.

هرچند اچ‌تی‌سی طی سه‌ماهه‌ی منتهی به بهار جاری باز هم دچار ضرردهی شده، اما میزان این ضرر در مقایسه با چند فصل اخیر بسیار کاهش پیدا کرده است. دلیل اصلی کاهش ضرردهی کمپانی تایوانی را باید در سیاست‌های جدید کاهش هزینه‌های آن جستجو کرد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، اچ‌تی‌سی در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری بیش از ۲۰ درصد از هزینه‌های جاری خود را کاهش داده است.

با توجه به اینکه اچ‌تی‌سی هنوز به سوددهی نرسیده، به‌سختی در پی آن است تا هزینه‌های عملیاتی خود را بیش از پیش کاهش دهد و در نتیجه ضرردهی را به سمت سوددهی پیش ببرد. اچ‌تی‌سی در یک سال اخیر اصلا سودده نبوده و درآمد کسب‌شده توسط این کمپانی نیز طی یک سال اخیر در زمستان ۲۰۱۷ به کمترین میزان خود رسیده است. هرچند اچ‌تی‌سی دو گوشی هوشمند جدید راهی بازار کرده است، اما به‌جرئت می‌توان مدعی شد که این دو گوشی‌ فروغ چندانی نشان نداده‌اند، از این‌رو تایوانی‌ها در پی آن هستند تا با یو ۱۱ که قرار است در روزهای آینده رونمایی شود، تمام سعی خود را برای رسیدن به سوددهی به کار گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:زومیت


 با وجود کاهش درآمد، ضرر عملیاتی اچ تی سی کاهش یافت
0 نظر دادن به " با وجود کاهش درآمد، ضرر عملیاتی اچ تی سی کاهش یافت "
نوشتن نظر
نام شما:

نظر شما:
توجه : HTML ترجمه نمی شود!

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: